Jak si poradit s kočičím značkováním?Předchozí článek
Jak vybrat podlahu do koupelnyDalší článek

6 způsobů, jak ušetřit na jídle

Line Spacing+- AFont Size+- Print This Article
6 způsobů, jak ušetřit na jídle
Related Articles

Jídlo bývá nejnákladnější položkou z rozpočtu každé domácnosti. Jíst se samozřejmě musí, ovšem není potřeba platit více, než je opravdu nutné. Zvlášť pokud chcete ušetřit. Dočíst se můžete o několika způsobech šetření, shrnout se však dají do šesti nejdůležitějších.

1.      Vytvořte s1132888162-2284i plán

Zabere to jen chvíli času, ušetříte si tím spoustu dalšího přemýšlení a hlavně peněz. Vymyslete si jídelníček na celý týden. Napište, co budete vařit o víkendu na oběd i to, co budete v týdnu připravovat k večeři. Podle vytvořeného jídelníčku sepište také nákupní lístky. Můžete si napsat lístek na každý den, kdy budete nakupovat čerstvé potraviny a větší nákupní lístek, podle kterého bez problémů nakoupíte třeba na víkend.

2.      Nakupujte s rozumem

Také znáte ty chvíle, kdy s nákupním vozíkem jezdíte po obchodě a nakupujete spoustu jídla? Pokud ano, je velice vhodné se naučit tento zlozvyk omezit. Nakupovat pouze přiměřené množství jídla se opravdu vyplatí. Vážně není nutné nakoupit obrovské množství pečiva nebo uzenin, které stejně nestihnete zkonzumovat a nakonec je vyhodíte. Raději nakupte přiměřené množství, které se snáze spotřebuje. Dokoupit čerstvé je vždy lepší.

3.      Příliš mnoho zbytečností

Naučte se také nakupovat jen ty výrobky, které opravdu potřebujete. Nakoupit spoustu různých sladkostí může být sice krásné, ale prodraží se to. Sladkosti, které doma máte, snadno sníte. Navíc to neprospěje ani vašemu zdraví. Raději sladkost nahraďte sezónním ovocem.

4.      Pokukujte po slevách

Jakmile zjistíte, že vám dochází zásoba mouky, rýže nebo cukru, napište si to a vyčkejte, dokud výrobky nebudou zlevněné. Na potravinách kupovaných do zásoby se dá ve slevách opravdu ušetřit.

5.      Restaurace?

Romantická večeře v restauraci je opravdu skvělý zážitek. Jestliže ale chcete ušetřit, je nutné si tuto radost odepřít. Romantickou večeři si lze ostatně připravit i doma. Ušetříte tak nejen na jídle, ale také na dopravě. Navíc si s partnerem při přípravě jídla můžete užít i zábavu.

6.      Vyrobte si doma

Ne každý má samozřejmě čas a chuť péct nebo vařit doma, pokud ale tu možnost máte, určitě se to vyplatí. Zkuste si upéct třeba domácí pizzu. Těsto není nijak náročné, dozdobit  si pizzu můžete opravdu kvalitními surovinami podle vlastní chuti. Skvělá chuť, vůně, a rozhodně zdravější pokrm vás jistě potěší. Vlastní domácí knedlík také není vůbec náročný, naopak je moc dobrý. Knedlíků si můžete uvařit více a ty, které hned nesníte, můžete na příště zamrazit.

Jídlo je zábava i radost, nikdy ale nesmíme zapomenout, že nás hlavně stojí peníze.1 komentář

  1. Ivana 12:46, Úno 06, 2015

    S druhým a třetím bodem jsem měla velké problémy a vyřešila jsem to tak, že jsem začala nakupovat potraviny přes internet. Ušetří mi to za benzín, čas a navíc ani moc nemusím se tlačit s dalšíma lidma v supermarketu. A vždy se prokliknu přes tenhle web http://www.plnapenezenka.cz/obchody/rohlik-cz a díky tomu se mi vrátí nějaká koruna zpět z toho nákupu, takže za mě je toto na jedničku:)

    Reply to this comment

Zanechte svůj komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena * *

Domácnost

Začíná vysílat nová televize o vaření – Mňam TV

Začíná vysílat nová televize o vaření – Mňam TV   29

V sobotu 17. února zahajuje svoje vysílání zbrusu nová televizní stanice, která se zaměří na pořady o vaření a o jídle. Televize se bude jmenovat Mňam TV a nabídne 24hodinový [...]